Aktuální stav tratí

17.02.2023 | Info pro lyžaře

19:00   +6°C
Ve Žďáře dnes celý den chodily dešťové přeháňky a sněhu rychle ubývá. Tratě jsou nesjízdné.

13.02.2023 | Info pro lyžaře

11:30   +2°C
Ve Žďáře se stále lyžuje. Okruh na Skiareálu Martina Koukala a Řádkově louce je na horších lyžích pořád sjízdný. Mimo Žďár už jsou lyžařské trasy ve špatném stavu. Kvůli oteplení stopy rychle mizí.

11.02.2023 | Info pro lyžaře

20:00   +1°C, mrholení
Dnes večer jsme rolbou objeli skiareál a Řádkovu louku. Zítra dopoledne se zde budou konat lyžařské závody Žďárské ligy mistrů. V tomto počasí nikam jinam vyrážet nebudeme.

10.02.2023 | Info pro lyžaře

12:45
Rolba je opravená. Právě s ní dokončujeme úpravu Hamerského okruhu - klasické stopy + pás na bruslení. Trasa je zaznamenána na Údržba online. Vzhledem k předpovědi na víkend, kdy hlásí oteplení a déšť, nikam jinam vyjíždět nebudeme. 

09.02.2023 | Info pro lyžaře

12:00   -7°C, jasno, vane čerstvý vítr
Čtyřkolkou jsme dnes objeli Žďár a nachystali tratě pro školní závody. Rolba zatím opravená není, zpozdila se dodávka náhradního dílu, ale zítra bychom s ní rádi vyrazili na slibovaný Hamerský okruh.

08.02.2023 | Info pro lyžaře

11:30
GPS nám dnes opět funguje, zaznamenané trasy jsou ke shlédnutí na Údržba online. Čtyřkolka se vrátila od Nového Veselí a vyráží směr Lhotka-Sklené.

8:00   -9°C, jasno
Čtyřkolka vyráží směr Nové Veselí.

07.02.2023 | Info pro lyžaře

16:00
Po dopolední úpravě jsme na rolbě objevili závadu, která nám zabránila v další jízdě. Bohužel Hamerský okruh tedy zůstává upraven ze včerejška čtyřkolkou pouze na klasiku.
Naše velké díky patří servisu od pana Reka (Lubomír Rek s.r.o) za jejich ochotu a rychlou pomoc. Díky nim bude rolba ve čtvrtek opět v provozu.

8:00   -14°C, jasno
Rolba vyrazila k úpravě Polničského a Škrdlovického okruhu. GPS kreslí, tak můžete trasu sledovat na Údržba online.


 

06.02.2023 | Info pro lyžaře

12:30
Hamerský okruh jsme objeli čtyřkolkou - klasická stopa. Sníh na oranicích nám pěkně promrzl a vypadá to, že i sem budeme moci dojet rolbou. Takže zítra ráno vyrazí rolba k úpravě Polničského, Škrdlovického a Hamerského okruhu. Kromě klasických stop bude najetý i široký pás pro bruslení. 
Kam dnes odpoledne na lyže?
Klasika+skate: 
* část Žďárského okruhu - Skiareál Martina Koukala, Řádkova louka, Starý Dvůr, Mamlas, Klafar
Klasika:
* za ZZN-Kameňák-louka u Radenína
* Vysočany-Zelená hora-Vodojem-Pličky-Lhotka-Sklené
* Polničský, Škrdlovický a Hamerský okruh

11:15
Situace se mění z hodiny na hodinu. Bažina z části zamrzla. Pokusíme se zítra ráno upravit Polničský a Škrdlovický okruh rolbou. Klasika i skate. 

10:30
Čtyřkolkou je upravený Polničský a Škrdlovický okruh - pouze klasická stopa. Trasa je ke shlédnutí na Údržba online. Sněhu je tam dost i pro rolbu, ale velkým problém je přejezd za Pilákem. Strašně rádi bychom k Polničce a Škrdlovicím vyrazili rolbou, když už nám zima konečně dopřála, ale byl by to s tak těžkým strojem velký risk. No uvidíme...
Díky velkým mrazům jsme možná schopni přejet čtyřkolkou oranice u Hamrů. Pokusili bychom se tedy najet na klasiku i Hamerský okruh. 

7:30   -13°C
Tratě zůstávají ve stavu z víkendu. Čtyřkolka dopoledne vyrazí na průzkum Polničského okruhu. S rolbou se sice přes bažinu za Pilákem nedostaneme, ale čtyřkolka by tam něco upravit mohla.

05.02.2023 | Info pro lyžaře

12:00
Čtyřkolka dnes obnovila okruh u Zelené hory, dál Vysočany - Pličky - Vodojem. Pro nejmenší lyžaře jsou nachystány klasické stopy na rychlobruslařském oválu u zimního stadionu.

8:30   -10°C
Vítr se konečně utišil a při skoro jasné obloze teplota klesla hluboko pod nulu. Rolba upravuje část Žďárského okruhu. Přesná trasa se zaznamenává pomocí GPS, můžete ji sledovat v sekci Údržba online. I včerejší výjezdy čtyřkolky jsou tam ke shlédnutí.

04.02.2023 | Info pro lyžaře

20:00   -3°C
Čtyřkolka dnes upravila klasickou stopu na Vysočanech, směr Lhotka a zdárně dorazila až na Sklené. GPS nám tentokrát fungovala a všechny dnešní trasy (rolby i čtyřkolky) jsou zaznamenány na Údržba online.
Dnes odpoledne jsem na čtyřkolce udělal průzkum Hamerského okruhu. Hned na začátku okruhu je ozim přikrytý malou vrstvou sněhu a následuje oranice. Tyto místa nedokážeme objet, proto prozatím tento okruh upravovat nebudeme. Bohužel podobně je na tom i okruh Polničský, kde máme v cestě průjezd přes bažinu za Pilskou nádrží. Je podmáčený celý úsek od kempu až na druhou stranu Piláku a tam je zorané pole po kukuřici. Tak ani tam se zatím nedostaneme. Podmáčený sníh je velký problém, opravdu past pro naše stroje. Cestou na Sklené jsem trefil sedm takových míst, které jsem naštěstí projel. Zítra ráno provedeme rolbou úpravu Žďárského okruhu bez smyčky za rybník Mikšovec a Dolinky.

10:00   -3°C
Rolba upravila část Žďárského okruhu- skiareál, Řádkova louka, Starý Dvůr, Mamlas, Klafar. Klasika i skate. Teplota se drží pod nulou, vysvitlo slunce, ale stále propadává sníh a do toho fouká čerstvý vítr.

10:00
Čtyřkolka dle plánu najela klasické stopy u Kameňáku směr Radenín a také na Vodojemu. Nyní bude pokračovat v úpravě na Vysočanech, směr Lhotka. Uvidíme, kam až nás to pustí. Více než nedostatek sněhu nás trápí podmáčená místa, kterých je po včerejším dešti víc než dost. Přejezdy přes ně jsou pro nás docela nebezpečné. Pozor také na větrem popadané stromy a větve.

7:00   -1°C
Až k ránu klesla teplota pod nulu. Poprašek nového sněhu a velmi silný vítr úpravě zrovna nepřeje. Stopy se budou zafoukávat. Proto ujedeme jen tratě podél lesa. Čtyřkolka upraví klasickou stopu na Vodojemu směr Pličky, dále trasu od ZZN ke Kameňáku a Radenínu a pro děti kolečko na Farčatech. Rolba dnes vyjede na skiareál a Řádkovu louku a uvidí se, kam dál.

03.02.2023 | Info pro lyžaře

17:00   1°C
Ve Žďáře nám téměř celý den pršelo a sníh ubýval. Nyní se jeho vrstva pohybuje mezi 15-20 centimetry a ta je navíc hodně podmočená. Zítra ráno určitě na úpravu vyrazíme, ale netroufám si odhadnout v jakém rozsahu.

8:30   0°C
Připadlo dalších 8cm mokrého sněhu. Chumelení se pomalu mění v déšť. Zítra by ale mělo začít opět mrznout.
Dnes se pokusíme rozchodit rolbu a alespoň ji převézt k buňkám na skiareál, aby byla nachystaná na víkend. Během dne se teprve rozhodneme, jestli něco na odpoledne upravit nebo to nechat až na zítřek. V dešti nemá cenu někam vyjíždět.

02.02.2023 | Info pro lyžaře

7:30   0°C
Od včerejšího dne připadlo dalších pár centimetrů a stále fouká. Tratě jsou po noci zaváté. Stejně jako včera stopy na skiareálu a Řádkově louce obnovíme a nachystáme okruh na klasiku i skate na odpolední lyžování.

01.02.2023 | Info pro lyžaře

8:30   0°C
I dnes ve Žďáře propadává sníh a vane čerstvý vítr. Tratě na skiareálu pokryl poprašek nového sněhu a místy jsou zafoukané. Stále jsou však sjízdné. Okruh po obědě znovu projedeme čtyřkolkou, aby byl nachystán na odpolední lyžování.

31.01.2023 | Info pro lyžaře

11:30    0°C
Ve Žďáře přibylo 10cm nového sněhu. Vane však stále čerstvý vítr. Místy tak je nafoukáno půl metru, místy jsme na trávě. Během dopoledne jsme alespoň uválcovali stávající okruh na skiareálu a Řádkově louce a nachystali jsme ho na odpolední úpravu. Nyní přestalo chumelit, tak může čtyřkolka vyrazit. Tratě na klasiku i skate budou nachystány cca na 15:00. 

30.01.2023 | Info pro lyžaře

16:00   0°C
Od dopoledne ve Žďáře sněží a vane čerstvý vítr. Mělo by padat i v noci a zítra. Dnes tratě upravovat nebudeme, ale na zítřek odpoledne bych rád připravil trasu od zimního stadionu na Pilskou nádrž a Řádkovu louku pro klasiku i bruslení. Vzhedem k předpovědi zatím nikam jinam vyjíždět nebudeme.

28.01.2023 | Info pro lyžaře

8:30   -3°C
Ve Žďáře mrzne a i přes oteplení v průběhu týdne je okruh u Pilské nádrže pořád s opatrností sjízdný. Zlepšení by mohlo nastat začátkem týdne, kdy meteorogové slibují sněžení.

25.01.2023 | Info pro lyžaře

15:00   0°C
Okruh na skiareálu a Řádkově louce je stále sjízdný. Oteplení ale dává lyžařským stopám pořádně zabrat.

22.01.2023 | Info pro lyžaře

20:00  -2°C
Nedalo nám to a odpoledne jsme vyrazili se čtyřkolkou. Je upraven pás na bruslení i klasické stopy na skiareálu a Řádkově louce. Sněhu je ovšem málo. K dokonalosti to má daleko, ale lyžovat se dá.

10:00   -3°C
Ve Žďáře momentálně krásně sněží. Uvidíme kolik napadne, ale již teď to vypadá docela dobře. Zítra ráno provedeme základní úpravu válcem na skiareálu a Řádkově louce.

21.01.2023 | Info pro lyžaře

7:30   -3°C
Slibované sněžení sice dorazilo, ale ve Žďáře zatím napadly jen 3 cm prašanu a do toho ještě vane čerstvý vítr. Úprava v tuto chvíli nemá smysl.
 

18.01.2023 | Info pro lyžaře

9:30
Přes noc napadlo pouze pár centimetrů mokrého sněhu. Úprava zatím není možná. 

24.12.2022 | Info pro lyžaře

7:00   5°C
Ve Žďáře leží nesouvislá vrstva sněhu. Lyžovat se nedá.
 

22.12.2022 | Info pro lyžaře

6:00   -1°C
Včera ve Žďáře padalo mrznoucí mrholení. Lyžařské tratě pokrývá ledová krusta. Stopy jsou už ve špatném stavu a místy nesjízdné. Vzhledem k hlášenému oteplení žádnou úpravu neplánujeme.

20.12.2022 | Info pro lyžaře

8:30   -5°C, čerstvý vítr
Lyžařské tratě zůstávají ve stavu z předešlých dní. Lyžovat se stále dá, jen místy jsou stopy zafoukané. Vzhledem k předpovědi počasí nic upravovat nebudeme.

18.12.2022 | Info pro lyžaře

8:30   -15°C
Čtyřkolka upravila skiareál. Obnovili jsme klasickou stopu. 

17.12.2022 | Info pro lyžaře

9:00   -5°C
Čtyřkolka dnes brzy ráno objela stávající okruh u Pilské nádrže. Celá trasa je zaznamenaná GPS na Údržba online na našich stránkách. Nástup do stopy je možný u zimního stadionu, trať vede na Skiareál Martina Koukala a Řádkovu louku. Je upraven pás na bruslení i stopa na klasiku. 
Klasické stopy jsou najeté i na Rekreačním areálu Pilák a na Klafaru - ideální sklouznutí pro ty nejmenší.
Nyní čtyřkolka vyráží směr Vysočany k Zelené hoře, dále na Vodojem až k Pličkám, poté přejede ke Kameňáku u ZZN a nakonec upraví pro děti kolečko na Farských humnech.

16.12.2022 | Info pro lyžaře

14:00
Zprovoznili jsme starý finišer, abychom mohli utlačit i pás na skate. Dnes máme tedy splněno.

12:30   
Máme závadu na válci. Pokusíme se ji opravit co nejdříve. V tuto chvíli tedy upravíme skiareál a Řádkovu louku pouze na klasiku. Zítřejší úprava také proběhne. Jediné, co bez válce nezvládneme, je pás na bruslení.

7:30   -2°C
Od noci už připadlo 5 cm sněhu a stále hustě chumelí. Na odpoledne bude upraven stávající pětikilometrový okruh na skiareálu a Řádkova louka, tantokrát vyřízneme i stopy na klasiku. V sobotu bychom vyrazili mimo Žďár a upravili tratě u Kameňáku za ZZN, na Vodojemu a u Zelené hory. 

15.12.2022 | Info pro lyžaře

8:30   -5°C
Během středy nám napadlo jenom pár centimetrů, což nám sněhovou situaci ve Žďáře příliš nezlepšilo. Dnes se na úpravu vydáme až kolem poledne. Znovu čtyřkolkou uválcujeme pás na bruslení vedoucí od zimního stadionu směr Pilská nádrž a Řádkova louka. Stále ovšem bez klasické stopy. Předpovědi na pátek se ale shodují na dalším sněžení, takže na víkend už možná vyřízneme i stopu na klasiku.

13.12.2022 | Info pro lyžaře

12:30   -5ºC, jasno, bezvětří
Čtyřkolka dnes dopoledne uválcovala cca 5km dlouhý okruh od zimního stadionu na skiareál Martina Koukala a Řádkovu louku. Zatím bez vyříznutí stop. Sněhu je sice málo, ale máme to alespoň nachystané na další dny, kdy hlásí opět sněžení.

12.12.2022 | Info pro lyžaře

Ve Žďáře od brzkého rána chumelí. Prozatím napadlo cca 5cm nového sněhu. Do toho ovšem vane čerstvý vítr. Zítra ráno se na loukách u Pilské nádrže pokusíme uválcovat základ pro nadcházející dny, kdy má také ještě něco připadnout.

06.12.2022 | Info pro lyžaře

Ve Žďáře leží okolo 6cm mokrého sněhu, je tedy nejvyšší čas napsat první info lyžařské sezóny 2022/23.
A hned na začátek dobrá zpráva, i přes zdražení pohonných hmot nedojde prozatím k žádnému omezení úpravy stop.

Na podzim jsme postavili nový mostek přes potok Staviště u Plíček, všechny průjezdy, okolí mostků a informačních cedulí máme vysečené, baterie nabité, stroje připravené a smlouvy s vlastníky pozemků podepsané. Teď už zbývá jen čekat na sníh. Bohužel těžba kůrovcového dřeva v minulých letech nám znemožnila průjezd čtyřkolkou na Račín a rolbou neprojedeme ani lesní úsek mezi Hamry a Velkou Losenicí. Jinak se budeme snažit upravovat tratě ve stejné kvalitě a rozsahu jako v minulých sezónách.

Chtěl bych jen krátce zavzpomínat na tři skvělé lidi, kteří nás letos navždy opustili.
Pavla Marečková a Marek Papoušek, bezva kamarádi a sportovci tělem i duší, patřili vždy k prvním lyžařům ve stopě.
Kamil Leština, správce městských lesů a rybníků, milovník přírody a nadšený sportovec, roky nám zajišťoval dřevo na stavbu mostků a stál u zrodu Vetelského okruhu.
Budete nám ve stopě chybět.