Aktuální stav tratí

16.02.2022 | Info pro lyžaře

21:00   4°C

Teploty nad nulou a déšť. Ve Žďáře už lyžovat nejde.sad

12.02.2022 | Info pro lyžaře

7:45   -1°C

Včera večer jsme rolbou upravili část skiareálu a Řádkovu louku. Bohužel sněhu už je málo a na některých místech jsme už dřeli o zem. 

11.02.2022 | Info pro lyžaře

10:00
Už několikátý den se denní teploty pohybují hodně nad nulou. Včerejší slunce dalo sněhu také zabrat. Večer naposledy vyjede rolba k úpravě části lyžařských tratí na skiareálu a Řádkově louce. Nikam jinam se už jet nedá.

09.02.2022 | Info pro lyžaře

8:30
Obleva pokračuje, teploty nad nulou a déšť. Čekají nás dva nejteplejší dny. V pátek už hlásí opět ochlazení a možná i nový sníh. Uvidíme, jestli něco do té doby na tratích vydrží.

07.02.2022 | Info pro lyžaře

7:30   0°C
Celou noc nám do stop pršelo a k ránu je překryl poprašek mokrého sněhu. Vjíždět do toho nemá smysl. Tratě zůstávají ve stavu z víkendu. Lyžování mimo skiareál a Řádkovu louku už jen pro skalní lyžaře a na horší lyže.

07.02.2022 | Info pro lyžaře

21:30   -1°C
Dnes přes den sníh přimrzl a přišlo pár divokých přeháněk doprovázených čerstvým větrem. Zítra by se mělo oteplit a před víkendem hlásí zase ochlazení - jako na houpačce. Měl jsem v plánu vyrazit na úpravu areálu a Řádkovy louky, ale po konzultaci s trenéry z oddílu, kteří si dnešní lyžování bruslením pochvalovali, jsem se rozhodl, že počkám, co se sněhem provede obleva a případně bych něco nachystal až na víkend. 

06.02.2022 | Info pro lyžaře

8:00   -1°C
Večer jsem rolbou upravil skiareál, Řádkovu louku a propojku k cyklostezce za fotbalový stadion. Zbytek tratí zůstáva ve stavu z předešlých dní. Tratě jsou tvrdé a velmi rychlé, proto dávejte pozor na pády. To se ale asi brzy změní, protože začíná sněžit.
Děkuji neznámému dobrodinci za nalezení upadlého krytu.

05.02.2022 | Info pro lyžaře

8:00   -1°C, jasno
Ve Žďáře začal foukat čerstvý vítr, který s sebou přinesl mírné ochlazení. Alespoň tratě přes noc trochu vymrzly, ale během dne opět čekáme oteplení. Žďárský okruh je z večera v rámci možností nachystaný na víkendový nápor lyžařů. Není to už žádná hitparáda, viz noční info. Na polích nám už vykukuje oranice. Hamerský, Polničský a Škrdlovický zůstávají ve stavu z předešlých dní. Tyto okruhy jsou najety rolbou jak pro klasiku, tak bruslení. 
Čtyřkolkou upravené klasické stopy pak jsou na trase Vysočany-Vodojem-Pličky-Lhotka-Sklené, na Jihlavské ulici u ZZN za Kamenným rybníkem-louka u Radonína a po chodnících Rekreačního areálu Pilák. 
Všechny jízdy čtyřkolky a rolby jsou ke shlédnutí v sekci Údržba online.

00:00
Odpoledne čtyřkolka upravila část vetelského okruhu. Najela alespoň klasické kolečko na louce u Radonína za Kamenným rybníkem. Dál se jet nedalo, zastavil nás nedostatek sněhu. Přesnou trasu najdete na Údržba online. 
Právě teď jsem čtyřkolkou dokončil opravu Žďárského okruhu. Plusové teploty a dešťové přeháňky daly tratím zabrat. Sněhu na oranici kvapem ubývá, místy nám orba vylézá ve stopě. A pokud se neochladí a něco nepřipadne, je to prozatím poslední úprava.
Na skiareálu a Řádkově louce jsou stopy ještě dobré i na lepší lyže, všude jinde je to už turistika.
Pro děti je taky najetá klasická stopa po chodnících Rekreačního areálu Pilák. 

Postrádáme černý plastový kryt ve tvaru slzy. Upadl nám zřejmě při dnešním výjezdu ze čtyřkolky. Kdyby jej náhodou nějaký pozorný lyžař našel, prosím, položte ho u buněk třeba na rolbu nebo dejte info, kde na trati leží. Děkujeme.

04.02.2022 | Info pro lyžaře

9:00   2°C, mrholení
Tratě zůstávají ve stavu z předešlých dní. Na bruslení a klasiku jsou ze středy upravené okruhy Žďárský a Hamerský. A včera jsme přidali ještě Polničský a Škrdlovický. Klasická stopa je také najetá od Vysočan až na Sklené. Přesné trasy jsou zaznamenány na Údržbě online. 

04.02.2022 | Prosba myslivců

Prosím o dodržování nočního klidu na našich lyžařských tratích. Pokud vyrážíte do stopy v noci s čelovou svítilnou, využívejte raději skiareál a Řádkovu louku. Děkuji.

03.02.2022 | Info pro lyžaře

13:30   +1°C, oblačno
GPS dnes funguje. Mrkněte na dnešní trasy rolby a čtyřkolky do Údržby online. Zatímco rolba už odpočívá po dopolední úpravě Polničského a Škrdlovického okruhu, čtyřkolka právě v tuto chvíli dorazila na Sklené. Klasická trať tedy vede Vysočany-Vodojem-Pličky-Lhotka-Sklené. Stopa bude protažena i do Vysokého. Tak teď už jen zbývá Vetla. Ta přijde na řadu asi v sobotu ráno. 

12:00   0°C, jasno, bezvětří
Čtyřkolka vyjíždí směr Vysočany. Upraví okruh u Zelené hory a dále trasu Vodojem-Pličky-Lhotka.

7:30   -4°C, jasno a bezvětří
Čtyřkolka právě dokončila stopu na hřišti u 2.ZŠ na školní lyžařské závody a pokračuje směr Pilská nádrž. Rolba dnes nejdříve obnoví tratě na skiareálu a Řádku, potom vyrazí na úpravu Polničského a Škrdlovického okruhu

02.02.2022 | Info pro lyžaře

12:00
Tak jsem do toho přeci jenom vjel! Nechtěl jsem čekat na odpoledne a zdálo se, že s přidávajícím větrem se mírně ochlazuje. Rolba vyrazila a právě upravuje Žďárský a Hamerský okruh. Samozřejmě široký pás pro skate a dvě stopy na klasiku. GPSka dnes kreslí, takže celou trasu můžete sledovat online. Stále ale chodí sněhové přeháňky, teploty neklesají pod nulu a fouká čerstvý vítr. Ale sněhu je dost, tak je potřeba toho využít.

6:45   +2°C, sněhovo-dešťové přeháňky
Plán byl jasný, dnes ráno ale v podstatě neproveditelný. Konečně je dostatek sněhu na objetí celého Žďárského a Hamerského okruhu, bohužel teploty nad nulou a totálně mokrý těžký sníh nám jakoukoli úpravu prostě nedovolí. Snad odpoledne hlásí mírné ochlazení, tak bychom rolbou stejně jako včera nachystali alespoň skiareál a Řádkovu louku. Uvidíme jestli nám odpolední  podmínky dovolí vyjet někam dál. V tuto chvíli by to bylo trápení strojů s nejistým výsledkem.

01.02.2022 | Info pro lyžaře

20:30   0°C
Sněhu stále přibývá a i když předpověď není úplně příznivá, pokusím se zítra upravit rolbou Žďárský a po dohodě s panem starostou i Hamerský okruh. Když to zítra dobře dopadne, ve čtvrtek třeba Polničský a Škrdlovický, ale to předbíhám. Vše závisí na počasí.

14:45   0°C
Přes noc připadlo asi 10 centimetrů sněhu. Podle plánu je čtyřkolkou upravena trasa od zimního stadionu na Pilák, cyklostezka do Polničky a rekreační areál Pilák. Rolbou je najetý skiareál a Řádkova louka.

31.01.2022 | Info pro lyžaře

20:00   0°C
Dnes nám ve Žďáře napadly asi 4 centimetry mokrého sněhu. Zítra by mělo sněžit celý den, proto úpravu posuneme až na odpoledne. Projedeme trasu od zimního stadionu na Pilák a rolbou upravíme standardní 5km dlouhý okruh na skiareálu a Řádkově louce. Nachystány budou dvě stopy na klasiku a široký pás na bruslení.

30.01.2022 | Info pro lyžaře

7:30   1°C
Předpovědi se vyplnily. Ve Žďáře vane silný vítr, do toho padají střídavě sněhové a dešťové přeháňky. Dnešní ranní úpravu omezíme pouze na skiareál a Řádkovu louku. Dopoledne tam proběhnou lyžařské závody Žďárské ligy mistrů. Prosím lyžaře o ohleduplnost ve stopě.

29.01.2022 | Info pro lyžaře

9:00
Čtyřkolka upravila klasickou stopu pro děti na Rekreačním areálu Pilák. Dále vyrazila směr Vodojem a Plíčky, do oběda bychom rádi upravili ještě klasický okruh na louce za Kamenným rybníkem (u ZZN - městská část Nádraží), stejný jako minulý týden.
Nyní panují ve Žďáře podmínky skoro ideální, je polojasno a vítr vane minimální. Ale podle předpovědi se má počasí odpoledne pokazit. Opět se obloha zatáhne, začne foukat a do toho hlásí sněhové přeháňky. 

7:45   -2°C, skorojasno
Ráno vyrazila rolba. Upravila stávající cca 5km dlouhý okruh na skiareálu a Řádkově louce, široký pás na bruslení a dvě stopy na klasiku. Do klasické stopy můžete nastoupit už za zimním stadionem a u Klafaru. Jízda je zaznamenaná na Online sledování údržby.
 

28.01.2022 | Info pro lyžaře

15:00   0°C
Během dopoledne jsem čtyřkolkou s válcem upravil stopu na klasiku a pás na bruslení ve skiareálu a na Řádkově louce. Vzhledem k silnému větru dnes už nikam nepojedeme. Zítra plánuji opět upravit tratě na Piláku a potom vyrazím na Vodojem - Plíčky a za Nádraží k rybníku Kameňák. Tyto místa jsou nejlépe chráněná před větrem, který má bohužel foukat celý víkend.

8:00   0°C
Ve Žďáře od včerejšího večera přibyly 3cm nového sněhu. Teploty se ale drží kolem nuly a vane silný vítr. Ideální podmínky pro úpravu to zrovna nejsou. Objedeme zatím alespoň Řádkovu louku. Čtyřkolka je už opravená a rolba je od včerejška nachystaná u buněk na skiareálu. Až na Piláku se rozhodnu, čím pojedu. Úpravu můžete sledovat online, pokud bude vše fungovat, jak má. 

26.01.2022 | Info pro lyžaře

16:45
Lyžařské tratě na skiareálu jsou stále sjízdné. Čtyřkolka bude do víkendu opravená a vzhledem k předpovědi začneme pomalu chystat i rolbu. Vypadá to, že by konečně mohlo připadnout dostatek sněhu.

24.01.2022 | Info pro lyžaře

19:30   0°C
Dnes se nám ve Žďáře střídalo sněžení, slabý déšť a mrholení, teploty se držely okolo nuly. Tratě u Piláku jsou zatím sjízdné, ale pokud se neochladí, žádná úprava neproběhne.

23.01.2022 | Info pro lyžaře

9:00   0°C, zataženo, mlha
Čtyřkolka upravila stávající okruh na skiareálu Martina Koukala a Řádkově louce. Je obnoven pás na bruslení a dvě stopy na klasiku. GPS konečně kreslí, takže tuto trasu můžete najít na Online sledování služby (rada: ze skútru přepnout na čtyřkolku vlevo dole, vpravo dole si vyrolovat nabídku s trasami). Nikam jinam dnes vyrážet nebudeme - porucha na tažném zařízení. Oprava nutná.

22.01.2022 | Info pro lyžaře

11:30
Ve Žďáře sněží a vítr bohužel stále nepolevuje. Nedalo nám to a z Vodojemu jsme se čtyřkolkou zamířili ještě ke Kamennému rybníku za ZZN, kde je nyní v závětří na louce (u Radonína) upraven malý okruh na klasiku. Na zpáteční cestě se podařilo najet ještě cvičné kolečko pro děti na Farských humnech.
Nikam jinam zatím vyjíždět nebudeme. Ač to vypadá, že je sněhu dostatek, místy i na loukách čtyřkolkou dřeme hlínu. Ornice jsou v tuto chvíli absolutně nesjízdné.

10:00
Vyrážíme ještě směr Vodojem. Pokusíme se najet klasickou stopu podél lesa, kde by mohla snad chvíli vydržet. Bohužel GPS opět nekreslí, ani včerejší ani dnešní úprava tam není zaznamenána. Jak jsme ale psali v ranním infu, je obnovena páteční trasa na skiareálu a Řádkova louka (pás na skate a klasika), propojky od zimního stadionu a nově i Klafaru. Pro děti jsme také upravili klasický okruh na Rekreačním areálu Pilák (před hrází). Prozatím vše.

7:00   -1°C, oblačno, slabé sněžení
Přes noc připadlo dalších 5-6cm nového sněhu. Stále však fouká čerstvý vítr. Čtyřkolkou vyrážíme na úpravu skiareálu a Řádkovy louky. Obnovíme včerejší klasickou stopu a pás na bruslení, samozřejmě propojku od zimního stadionu. Zvažujeme vyjet i jinam, ale vzhledem k silnému větru se stopy budou hned zafukovat.

21.01.2022 | Info pro lyžaře

16:45
Takto to dnes vypadalo dopoledne na skiareálu a Řádku. Zítra ráno tento okruh znovu obnovíme. Nikam jinam prozatím nepojedeme.

9:30
Ve Žďáře je jasno, mrzne a fouká čerstvý vítr. Přes noc připadlo ještě pár centimetrů sněhu. Vyrazila čtyřkolka. Upraví klasickou stopu a pás na bruslení na skiareálu a Řádkově louce.

20.01.2022 | Info pro lyžaře

18:30   -3°C
Dnes se přes Žďár přehnala "bílá tma", při které za silného větru napadly asi 3cm nového sněhu. Sněhovou situaci to tedy moc nevylepšilo. I tak zítra dopoledne vyrazí čtyřkolka upravit tratě na skiareálu a Řádkově louce. Najedeme stopu na klasiku a pás na bruslení. Bohužel i zítra má dost foukat, takže na některých úsecích stopa asi dlouho nevydrží, ale počasí nepřemůžeme.

19.01.2022 | Info pro lyžaře

11:00   -1°C
Vyrazil jsem ráno se čtyřkolkou na průzkum skiareálu a Řádkovy louky. Pomocí válce jsem to alespoň umáčkl a nachystal na slibované zítřejší sněžení. Lyžovat by se už teď dalo, i když na vyříznutí klasické stopy je zatím sněhu málo.

18.01.2022 | Info pro lyžaře

8:00   -3°C
Od včerejšího odpoledne leží ve Žďáře 3cm sněhu. Na úpravu je to prozatím málo, ale pokud by ve čtvrtek ještě pár čísel připadlo, jak předpovídají, dalo by se před víkendem něco málo najet. Vše také záleží na teplotách a hlavně má v pátek opět dost foukat. Budeme si držet palce.

10.01.2022 | Info pro lyžaře

11:00
Tak jsme to zkusil...pro klid duše. Ani jsem na Řádkovu louku nedojel. Nestojí to za nic. Musíme počkat, až připadne více sněhu.

9:00   -1°C, 6cm
Na zmrzlém podkladu leží 6cm vlhkého sněhu. Na další sněžení to moc nevypadá, ale vzhledem k tomu, že na následující dny předpovídají mrazivé počasí, pokusíme se čtyřkolkou upravit skiareál a Řádkovu louku. Vyjedeme s válcem bez stopovače, takže umáčkneme pouze pás na bruslení. Na klasickou stopu je sněhu málo. Doporučujeme starší lyže.

31.12.2021 | Info pro lyžaře

18:00   7°C
Dnes ve Žďáře panovalo jarní počasí, které přálo procházkám a mnozí vyrazili i na kolo. Na tento datum opravdu teplo. Do roku 2022 Vám přeji hodně štěstí, zdraví, pohody a v lyžařské stopě snad brzy nashledanou.

 

25.12.2021 | Info pro lyžaře

 21:30   -5°C
Dnes během dne napadl poprašek sněhu. Stačí to alespoň na doladění vánoční atmosféry.
Hezké svátky