Leden 2023

Hotelový dům Morava

Obsazenost hotelového domu Morava byla v lednu 66,06 %. V hotelovém domě Morava se v roce 2022 ubytovalo celkem 1839 klientů (32426 lůžko dnů). Technickými opatřeními, které byly zaměřeny na úspory energií, jsme za rok 2022 ušetřili 17 % tepla (229 GJ). Byly dokončeny další opravy sociálních zařízení v 1. NP budovy.

Rekreační areál Pilák

Všech 18 drah minigolfu je opraveno a připraveno na provoz v letošním roce. V roce 2023 připravujeme rozšířit využití amfiteátru a vyměnit některá zařízení, která byla již provozem opotřebována. Přes zimní období je k dispozici a využití discgolfové hřiště. Areál bude v provozu od poloviny dubna dle počasí.

Autokempink Pilák

V průběhu sezony navštívilo autokempink celkem 9141 klientů (21197 lůžko dnů). V letošní roce chceme opravit nevyužitou část stávajícího srubu, který bude sloužit k setkávání návštěvníků v případě nepříznivého počasí. Ve skladu lodí bude přes sezónu možnost uskladnění kol .

Relaxační centrum

Celková návštěvnost v lednu byla 17552 klientů (z toho bazénová část 14001, wellness 3379 a solná jeskyně 172). V celém roce 2022 navštívilo relaxační centrum 172361 klientů (z toho bazénovou část 143484, wellness 28090 a solnou jeskyni 787). Na konci února bude vyhodnocen zkušební ověřovací provoz technologického zařízení na „Recyklaci odpadních vod“. Ve spolupráci se zřizovatelem je v letošním roce plánovaná realizace umístění nových solárních panelů na střechu Relaxačního centra. Letos bychom chtěli instalovat novou skluzavku do dětského brouzdaliště.

Zimní stadión

V letošním roce plánujeme opravu další kabiny hokejistů a opravu části střechy nad stolním tenisem. Dále předpokládáme realizovat zadání vypracování studie na rekonstrukci zimního stadiónu. Sledujte naše webové a facebookové stránky.

Fotbalový stadión

Fotbalové oddíly využily v roce 2022 v areálu celkem 1427 hodin a veřejnost 130 hodin. Ve spolupráci se zřizovatelem, za předpokladu získání dotace, bychom chtěl letos realizovat rekonstrukci hlavního travnatého hřiště a zadržování vody v přírodě. Zájemci o pronájem hřiště s umělým travnatým povrchem sledujte naše webové stránky v sekci v rezervační systém.

Tenisové kurty

V roce 2022 využily v areálu tenisové oddíly celkem 4518 hodin a veřejnost 3210 hodin. Ve spolupráci se zřizovatelem, opět za předpokladu získání dotace, bychom chtěli realizovat rekonstrukci tenisových kurtů 5-7 nově na 4 kurty a zadržování vody v přírodě. Zájemci o pronájem tenisové nafukovací haly si mohou objednávat tenisové kurty v rezervačním systému na našich webových stránkách.

Budova na ulici Dolní 1 (ČP)

V průběhu prosince byla dokončena rekonstrukce druhého výtahu. Zájemci o pronájem prostor sloužících podnikání sledujte naše webové stránky. Nově jsou k dispozici volné kanceláře k pronájmu. Naše organizace se v průběhu roku 2022 zapojila do pomoci Ukrajině. Turistická ubytovna na zimním stadionu byla z rozhodnutí majitele zaevidována mezi zařízení, které průběžně ubytovává uprchlíky z Ukrajiny.

Ostatní informace najdete na našich facebookových nebo webových stránkách www.sportispo.cz.